Сонячна енергетика Хмельницької області | Шкільна географія та економіка

postheadericon Сонячна енергетика Хмельницької області

У січні-червні 2019 року у Хмельницькій області ввели в експлуатацію 9 сонячних електростанцій потужністю 50 МВт.

За словами директора Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації Олени Бохонської, за шість місяців СЕС згенерували 66,5 млн кВт-год електроенергії, передає ngp-ua.info.(За даними сайту https://ecotown.com.ua/)

“До найбільших проектів, реалізованих на території області можна віднести сонячну станцію потужністю 9 МВт у селі Станіславівка Віньковецького району, ТОВ “Грінватех”, СЕС площею 20 м і потужністю 10 МВт га у селі Маків, Дунаєвецького району, ТОВ “Сонячні Дунаївці” та СЕС на території селі Панівці, Кам’янець-Подільського району потужністю 63,8 МВт, ПП “Подільськенерго”.

Пікова потужність станції, яка вже почала відпускати електроенергію в мережу, становить 63.8 МВт, що робить її другою в країні за потужністю. Заплановане щорічне виробництво електроенергії складе 68.2 ГВт/рік, що дозволить забезпечити електроенергією третину з 13000 домогосподарств в Кам’янець-Подільському.

ПРацює СЕС у селі Ясенівка , збудована групою чеських компаній Ekotechnik Czech.
Площа земельної ділянки, на якій побудована сонячна електростанція, становить 2,5 га. Загальна сума вкладених інвестицій — 26 млн грн. Нове підприємство поповнить бюджет сільської громади на 56 тисяч гривень. Для десятка селян з’явиться можливість працевлаштування.
35% комплектуючих електростанції (елементи кріплення та збір склопакетів сонячних конвекторів) виготовлено на промислових підприємствах області.
Представник компанії-виробника зазначив, що річне виробництво енергії становитиме 2,3 млн кВт-год. До 2016 року потужність сонячної електростанції буде доведено до 5 мВт.
Термін експлуатації електростанції становить 35 років.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin