Корисно знати про долари США | Шкільна географія та економіка

postheadericon Корисно знати про долари США

 

Корисно знати про долари США 

 

Корисно знати про долари СШАФото: http://www.segodnya.uaКорисно знати про долари США

Грошовою одиницею долар (від німецького taler) був оголошений 6 липня 1785 року Континентальним конгресом. Спочатку долар був срібною монетою.

А з 1861 року до обігу увійшли перші банкноти, які друкувалися на особливому льняно-бавовняному папері зеленою фарбою. Один край купюр був нерівним. У монетному дворі зберігався корінець, протилежний край якого був точною копією грошового знаку певної серії. По ньому і встановлювалася справжність купюр.

У серпні 1862 року почало роботу Бюро гравірування і друку. Чотири жінки і двоє чоловіків в підвалі головної будівлі Міністерства фінансів почали сортувати і ставити печатку на 1- і 2-доларових банкнотах, які друкувалися приватними компаніями. Державне ж друкування грошей почалося в 1863 році і до 1877-му вже вся валюта США була віддрукована в Бюро.

Сьогодні в США в обігу знаходяться грошові знаки з датою випуску не раніше 1928 року. Номінал сучасних доларів такий: 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 500, 1 000, 5 000, 10 000, 100 000 доларів. Банкноти гідністю більше 100 доларів заборонено вивозити за межі країни. У 1969 році Казначейством США оголошено про припинення подальшої емісії банкнот номіналом вище 100 доларів.

На купюрах зображені:

1 долар – Джорж Вашингтон;
2 долари – Томас Джефферсон;
5 доларів – Авраам Лінкольн;
10 доларів – Александр Гамільтон;
20 доларів – Ендрю Джексон;
50 доларів – Уліс Грант;
100 доларів – Бенджамін Франклін;
500 доларів – Уїльям Мак-Кінлі;
1 000 доларів – Стівен Клівленд;
5 000 доларів – Джеймс Медісон;
10 000 доларів – Семон Портленд Чейс;
100 000 доларів – Вудро Вільсон.

Цікаво, що троє з них не були президентами США. Александр Гамільтон був першим керівником Казначейства США, Бенджамін Франклін був видатним вченим, винахідником і винайшов громовідвід, Семон Портленд Чейс був фінансистом. Але їх заслуги перед державою були настільки видатними, що їх портрети тепер дивляться з купюр нарівні з портретами найвидатніших президентів.

Іноді робилися виключення, тобто зображувалися на доларах не тільки видатні державні діячи: 2-доларову купюру кінця минулого століття, наприклад, прикрашали портрети винахідників Фултона і Морзе, трохи пізніше на 5-доларовій банкноті з’явилося зображення ватажка індіанців племені сіу – Ванпепе. Також на купюрах фігурував портрет дружини першого президента США – Марти Вашингтон.

Загальновживане “бакс” походить від buck (англ.) – олень. Саме оленячі роги або шкіри служили грошовим еквівалентом у Великобританії. Слово це прижилося в Новому Світі, оскільки його обживали і англійці.


Page optimized by WP Minify WordPress Plugin